Man rodos mes labai pradėjome į viską žiūrėti komplikuotai. Ir daugybę dalykų apsunkinam patys sau patikėję, kad suprasti pasaulį yra sudėtinga.

Kai pradedame vystyti savo prekinį ženklą mums lygiai taip pat atrodo, kad čia reikia perprasti daugybę teorijų ir išmokti profesionaliai valdyti visus socialinius įrankius ir dar daug dalykų labai gerai išmanyti, kad žengti tą pirmąjį žingsnį.

Ir nė velnio. Kad jį žengti, reikia žengti. Leisti sau nemokėti. Ir leisti sau patirti. Patirti nuotykį, vietoj to, kad išskaityti ar pažinti kitų istorijas. Kitų istorijos gerai, pakeliui, kai bandai tiesiog suprasti ir pagauti kontekstą, kuriame tarpsta tavo kuriamas produktas, ar kraštas, kuriame nori rasti vietą po saule, ar pažinti žmonių grupę, kuri tau aktuali. Bet viskas viskas galiausiai susiveda į paprastą sprendimą – darau arba ne. Ir kai nusprendi daryti – leisti sau patirti – visi atsakymai, įrankiai, žinios sukrenta. Kai darai. O darydamas ieškai sprendimų. Jie ateina per netikėtus žmones, atstitiktinai draugų paminėtus kanalus ar parodose užmatytas naujas medžiagas ir pan.

Tau nereikia visko išmanyti. Reikia tik nuspręsti. Darau ar nedarau. Beje, kai delsi pradėti, kai tikriniesi idėją, ar galvoji, kad pirmiausia ją reikia apsaugoti, tik tada pasakyti ir pan – tokiais ir panašiais atvejais tavo sprendimas yra padarytas – nedaryti. Nuspręsk ir leiskis į kelionę. Žingsnį po žingsnio. Klausimas po klausimo.

Verslo kūrimas – nors dažnai pradedamas su tikslu “užsidirbsiu milijoną”, kiekvieną vedą per pačia gražiausią savęs pažinimo ir auginimo kelionę. Šitoje patirtyje yra autentiški suvokimai, išmintingesni, negu knygose išskaitytos kitų istorijos. Knygos padeda pažinti verslo pasaulį, taisykles ar įrankius, bet galiausiai tikslas nėra žinoti. Tikslas yra sukurti. Atrandant, augant, keičiantis ir pan.

Mes išbarstome savo dėmesį detalėms ir tik darydami sąmoningą sprendimą – mes vėl susigražinam galią. Galią veikti.

Vivat.